zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
planowane

Cykliczne

Klubowe
Oficjalny, chronologiczny wykaz imprez
organizowanych przez KTP "Bąbelki"LII Zlot Jesienny KTP ,,Bąbelki" ,,Kaszubska Jesień"
od 2017-11-18

do 2017-11-19

Wycieczka pieszaWycieczka rowerowaWycieczka inna / towarzyska
kontakt:

Daniel Nazaruk
783-466-442
danielnazaruk1@gmail.com
GG:9231115

Grzegorz Oskarbski pieszo 601-970-191;
Adam Dobrowolski rowery 663-771-993
Trasa:
Trasa Piesza: Kaliska PKP - Cieciorka - Płociczno - Zamek Kiszewski - Wilcze Błota Kościerskie - Nowe Polaszki - Chrósty (nocleg) - jezioro Gutno - Niedamowo - Dębogóry - Wielki Podleś - jezioro Zagnanie - Mały Podleś - Nowy Podleś - Gościeradz - rzeka Wierzyca - Plebanka - Kościerzyna PKP (22 km+16 km)

Trasa Rowerowa: Kościerzyna PKP - Wielki Klincz - Dębogóry - Chrósty (nocleg) - Olpuch - Wdzydze Kiszewskie - Grzybowo - Sycowa Huta - Kościerzyna (20 km + 30 km)

Info:
Serdecznie zapraszamy do udziału w LII Zlocie Jesiennym Klubu Turystów Pieszych ,,Bąbelki" który w tym roku odbędzie się w Chróstach k. Kościerzyny z bazą w Agroturystyce.

Koszt noclegu 30 złotych/osoba w łóżku z pościelą, na bazie zapłonie uroczyste ognisko oraz będziemy dysponować salą na wieczorne wspólne spotkanie, na miejscu  zarezerwowane są 34 miejsca w 21 łóżkach (13 dwuosobowych i 8 jednoosobowych) W przypadku zarezerwowania wszystkich miejsc na łóżkach istnieje możliwość noclegu na własnej karimacie ze śpiworem za 10 złotych/ osoba. O miejscach decyduje kolejność zgłoszeń, jednakże informujemy, że na Zlot przyjmiemy wszystkich klubowiczów i aktywnych sympatyków, prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniami co ułatwi organizację Zlotu. Prezes prosi klubowe pary o zgłaszanie się na łóżka podwójne lub osoby, którym nie przeszkadza nocleg w towarzystwie Koleżanki lub Kolegi na dużym łożu..

Osoby uczestniczące w Zlocie Jesiennym z opłaconą składką PTTK w Oddziale Gdańskim na KTP ,,Bąbelki" za rok 2017 otrzymają poczęstunek w postaci pieczonego dzika w sobotni wieczór, pozostałe osoby uczestniczące w Zlocie bez opłaconej składki PTTK w Oddziale Gdańskim na KTP ,,Bąbelki" dopłacają 30 złotych.

Zgłoszenia do dnia 14 listopada br. włącznie, przyjmuje Prezes Klubu Daniel mailowo lub telefonicznie.

Zbiórka uczestników trasy pieszej w sobotę (18.11.2017 r.) na peronie PKP Kaliska o godzinie 09:26, wymarsz 09:30. Dojazd pociągami PKP PR z przesiadką w Tczewie z Gdyni Głównej 7:20 - Gdańska Głównego 7:44 - Tczew 8:20 (przesiadka) Tczew 8:40 - Kaliska 9:26
Prowadzący wsiada w Gdańsku Głównym.

Powrót w niedzielę (19.11.2017r.) w godzinach popołudniowych.

Przebieg tras pieszych: https://www.traseo.pl/trasa/2017-zlot-jesienny

Trasa rowerowa - prowadzący Adam Dobrowolski tel. 663-771-993

Trasa rowerowa: Kościerzyna PKP - Wielki Klincz - Dębogóry - Chrósty (nocleg) - Olpuch - Wdzydze Kiszewskie - Grzybowo - Sycowa Huta - Kościerzyna (20 km + 30 km)

Zbiórka uczestników trasy rowerowej w sobotę o godzinie 15:15 przed dworcem PKP w Kościerzynie. Dojazd do Kościerzyny pociągiem z Gdańska Wrzeszcza 14:01, z Gdyni Głównej 13:39. Powrót z Kościerzyny do Gdańska lub Gdyni pociągiem o 13:40.
Planowana długość trasy: 38 km

Wzgórza Szymbarskie - pieszy rekonesans przed sezonem narciarskim
2017-11-26

Wycieczka piesza
kontakt:

Ryszard Betcher
512-393-396
rychubet@wp.pl
Trasa:
Wieżyca PKP - Sławki Dolne - Rąty - Koszowatka - Jezioro Węgloszyńskie - Ostrzyce - Droga Kaszubska - Leśnictwo Kolańska Huta - Wieżyca PKP

Info:
Zbiórka i wymarsz uczestników wycieczki sprzed dworca PKP Wieżyca o godzinie 9.00.
Prowadzący wycieczkę zakłada "pokluczenie" po terenie, który z grubsza określony został przebiegiem trasy.

Proponowany dojazd pociągiem PKM:
Gdynia 7.36, Sopot 7.45, Oliwa 7.49, Wrzeszcz 8.01, Strzyza 8.05, Jasień 8.11, ...itd.
Lub autem, bo początek i koniec wycieczki są w tym samym miejscu.

Powrót pociągiem PKM z Wieżycy: 
15.46 do Gdyni przez Jasień, Wrzeszcz, Oliwę.
[Tylko awaryjnie o 17.43 do Gdyni przez Osowę lub z przesiadką np. w Żukowie do Wrzeszcza i Gdańska Głównego.] 

Planowana długość trasy: 17 km

Z Grzechem do św. Mikołaja
2017-12-03

Wycieczka piesza
kontakt:

Grzegorz Oskarbski
601970191
Trasa:
Gdynia Wielki Kack PKM - Karwiny - potok Źródło Marii - rzeka Kacza - Rezerwat Kacze Łęgi - Święta Góra (Góra św. Mikołaja) - Gdynia Grabówek SKM

Info:
Zbiórka uczestników o godzinie 9:30 na peronie stacji Gdynia Wielki Kack PKM. 

Proponowany dojazd pociągami SKM:

z Gdańska Głównego o 8:30 z przesiadką w Gdańsku Wrzeszczu na pociąg o 8:46 lub w Gdynia Głównej na pociąg o 9:12

Planowana długość trasy: 17 km

Pożegnanie przystanku Gdynia Wielki Kack i szlakiem dawnej linii kokoszkowskiej
2017-12-09

Wycieczka piesza
kontakt:

Dariusz Wenta
667-630-316
ktpb.283@wp.pl
Trasa:
Gdynia Wielki Kack – Gdynia Karwiny PKM - Karwiny – Mały Kack – Działki Leśne – Gdynia Stadion PKM - Gdynia Redłowo

Info:
10 grudnia 2017 r. wchodzi nowy kolejowy rozkład jazdy. I właśnie od tego dnia, po 87 latach zostanie zamknięta stacja a obecnie przystanek Gdynia Wielki Kacki. Rolę tego przystanku przejmie nowo wybudowany przystanek Gdynia Karwiny PKM.
Po prawie 7 latach ponownie przejdziemy się trasą dawnej linii kokoszkowskiej a przy okazji zrobimy pamiątkowe zdjęcia właśnie na przystanku Gdynia Wielki Kack czy nowych przystankach Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion.

Zbiórka uczestników o godzinie 9:30 na przystanku Gdynia Wielki Kack PKM.

Proponowany dojazd pociągami SKM:

z Gdańska Głównego o 8:30 z przesiadką w Gdańsku Wrzeszczy na S10 odj. godz. 8:46
lub w Gdynia Głównej na pociąg o 9:12 (S10).

Planowana długość trasy: 12 km

Klubowi przodownicy PTTK wpisują propozycje imprez, które zamierzają prowadzić.
Wskazane jest, by odbywało się to najpóźniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Dopiero, gdy dana impreza zostanie zatwierdzona przez prezesa i ukaże się w tym dziale, może być reklamowana na forum.


Regulamin wycieczkowania
z KTP "Bąbelki"

I Wycieczki i imprezy Klubu Turystów Pieszych "Bąbelki" są organizowane przez członków klubu dla innych klubowiczów i kandydatów, a także dla naszych sympatyków oraz przyjaciół. Nie mają one charakteru komercyjnego. Nikt na nich nie zarabia, ale też nikt nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe podczas wspólnego wędrowania.
II Uczestnik wycieczki powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie.
III Niepełnoletni mogą brać udział w wycieczkach tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych.
IV Osoba biorąca czasowo odpowiedzialność za niepełnoletnich musi we własnym zakresie zadbać o pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział dzieci pod opieką tejże osoby w danym dniu. Ani klub, ani osoba prowadząca nie bierze odpowiedzialności za żadne zdarzenia i szkody wynikłe podczas tej opieki.
V Prowadzącymi wycieczki, rajdy, spływy i trasy zlotów są przodownicy i inni członkowie społecznej kadry PTTK. Dopuszcza się możliwość prowadzenia wycieczki przez osobę nieposiadającą takich wewnętrznych uprawnień PTTK, jednak tylko dla celów szkoleniowych i pod opieką doświadczonego przodownika.
VI Osoby prowadzącej grupę nie wolno wyprzedzać bez jej wyraźnej zgody. Przy większej liczbie uczestników prowadzący wyznacza spośród doświadczonych turystów osobę zamykającą grupę. Osoby zamykające grupę powinny się zmieniać. Jednak do czasu wyraźnego wskazania zmiany wyznaczona osoba nie może samowolnie zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Pozostali uczestnicy nie powinni utrudniać wypełniania żadnego z tych zadań.
VII Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni wykazywać zrozumienie dla działania w grupie, od siebie począwszy. Niedopuszczalne jest np. odłączanie się od grupy bez powiadomienia osoby prowadzącej.
VIII Prowadzący może usunąć z wycieczki osoby zagrażające bezpieczeństwu albo świadomie i uporczywie działające na szkodę wycieczki, klubu lub innych osób.
IX Palenie tytoniu może odbywać się tylko w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w najmniejszym stopniu pozostałym uczestnikom imprezy.
X KTP "Bąbelki" nie dąży do powiększania liczby uczestników na swoich imprezach przez osoby, które traktują nasze wycieczki tylko jako jedną z wielu ofert trójmiejskich klubów. Każdy oczywiście może wędrować z nami, aby zdecydować, czy mu odpowiadamy (i wzajemnie). Jednak należy się liczyć z tym, że kiedyś padnie pytanie (z jego lub naszej strony) "Co dalej?"BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki