zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweSzlaki regionu słupskiego I
żółty szlak Doliny Słupi etap 2

O wycieczce: 1 września 2007, cała trasa: 33 km, liczba uczestników: 5, pogoda: ciepło i słonecznie, prowadził: Darek Wenta
Trasa: Ustka - rez. Buczyna - Charnowo - Niestkowo - Bydlino - Słupsk
Na zdjęciu: ?, Dana, Gosia, Darek, Tomek

Cała grupa
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim

      Wyjeżdżając w sobotni poranek nad Trójmiastem wisiały ciemne deszczowe chmury. Duże było nasze zdziwienie gdy 150 km na zachód od stolicy województwa świeciło słońce.
     Ustka była naszym miejscem startu. Idziemy główną ulicą tegoż niezwykle malowniczego i strasznie komercyjnego uzdrowiska ku mającej 21,5 metra wysokości i świecącej od przeszło 100 lat latarni morskiej. Dochodzimy na sam cypel promenady. Przy drewnianym pomniku św. Nepomucena - zbiorowe zdjęcie. Czas naglił. Mijamy zabudowania Ustki, przekraczamy linię kolejową.
     Przez dłuższy czas towarzyszą nam zapachy nie pochodzące z lasu a z pobliskiej oczyszczalni. Docieramy do leśnego rezerwatu przyrody "Buczyna nad Słupią". Zajmuje około 19 h. Dominuje drzewostan bukowy, brzoza brodawkowata czy dąb szypułkowy. Pierwsze postoje za nami. W Charnowie podziwiamy murowano-szkieletowy kościół filialny z gotycką murowaną wieżę z krytym barokowym hełmem. Wieś charakteryzuje się licznymi chałupami konstrukcji szkieletowej z przełomu XIX i XX wieku, które wypełnione są gliną i posiadające ozdobne dekoracje nadokienne.
     Omijamy łukiem miejscowość Bydlino a to z powodu braku mostku nad rzeką Słupią. Półmetek za nami. Teraz szlak wije się leśnymi drogami. Korzystamy z okazji i zbieramy owoce runa leśnego w postaci jeżyn i grzybów. Docieramy do przedmieścii Słupska. Czas płynie szybko. Przed 17-tą docieramy, jesteśmy w centrum Słupska. W barze mlecznym kończymy wycieczkę wyśmienitym obiadem. I cały żółty i kolejny szlak za nami!                          Darek Wenta

wykonał: TDu     email:tdu@awf.gda.pl   


relacje ogladało już 3583 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2019-01-20
Leśne Wzniesienia – 1. Lasy Oliwskie
Osowa Obwodnica – lasy oliwskie – Oliwa ~ 15 km

Wycieczka inna / towarzyska
2019-01-23
Albańskie opowieści - spotkanie podróżnicze
Gdańsk-Przymorze ~ 1 km

Wycieczka narciarska Wycieczka inna / towarzyska
2019-02-06
V Ogólnopolski Rajd Narciarski ZEMOWE WANDRE
Tereny w okolicach Szymbarka, Wieżycy, Krzesznej, Kolańskiej Huty, Piotrowa i Drozdowa ~ 60 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki