zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweCzarny szlak - cz3
Czapelsko - Matarnia

O wycieczce: data: 6 stycznia 2007, długość: 23km , liczba uczestników: 12 + 2 rowerzystów spotkanych na trasie, temperatura: 10, pogoda: pochmurno, chwilami słońce, prowadził: Darek Wenta
Trasa: Czapelsko - Łapino - Otomino - Kokoszki - Matarnia
Na zdjęciu od lewej stoją: Tomek(tdu), Małgosia, Konrad, Ela, Dana, Małgosia, Darek, Zosia, Ela, Lech, ania, Bartek

Cała grupa na mostku nad Radunią
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim

Trasa wycieczki w/g GPS
Aby powiększyć mapkę kliknij na niej

   Po hucznych zabawach sylwestrowych przyszedł czas na pierwszą w Nowym Roku sobotnią wycieczkę pieszą. Ruszamy PKS`em do Czapelska gdzie dołącza do nas Ania. Mijając znajdujący się w centrum Czapielska kościółek z XVIII w. asfaltem udajemy się dalej.
  Mijamy jezioro Łapińskie i leśną drogą docieramy do miejscowości Łapino. Tam sklep. Dochodziła godzina 10-ta i ku naszemu zdumieniu spostrzeglismy iż z drugiej strony budunku znajduję się ŚWIETLICA WIEJSKA, która powstała dzięki programom unijnym. Skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Gospodarz. Wypiliśmy gorścś herbatę, zjedliśmy kanapki i ruszliśmy dalej.
   Mijamy zabudowania Łapina Dolnego. Podążamy wzdłuż jeszcze czynnej ale tylko dla ruchu towarowego linii kolejowej. Na drewnianym moście nad spokojną o tej porze rzekę Radunię wykonujemy wspólne zdjęcie. Potem tylko las, las i las. Przy skrzyżowaniu ze szlakiem zielonym napotykamy się na niewielki niewypał który spowodował u niektórych wzrost adrenaliny. Robi sie coraz cieplej temperatura około 12C, słońce przebija się przez sosnowe drzewa, do tego zapach lasu ... typowe przedwiośnie a mamy styczeń.
   Nad jeziorem Otomińskim robimy dłuższy postój dopijamy resztki kawy lub herbaty i wędrujemy dalej. Wędrując leśnymi duktami na wysokości ulicy Kartuskiej spotykamy dwuosobową grupę rowerową w osobie: Staszka Rohde i Pinkiego. Po krótkiej wymianie doświadczeń i złożeniu sobie życzeń zostaje nam jeszcze tylko pare kilometrów.
   Szlak lawiruje teraz przez nowe zabudowania Kokoszek, ostrożnie pokonujemy tory kolejowe i podążamy ku Matarni. Przy rozwidleniu szlaków podziwiamy lądujące co chwile nad naszymi głowami samoloty pasażerkie na pobliskie lotnisko w Rębiechowie. Stary kościół na Matarni oraz zabytkowy dwór będący własnością Markotu są ostatnimi naszymi mijanymi obiektami na drodze. Koło 15-ej następuje oficjalne zakończenie zakupów. Część z nas udaje się komunikacją miejską do domów a reszta oddaje się szaleństwu ponoworocznej wyprzedaży w pobliskim centrum handlowym.                                                   Darek Wenta

Taki ładny widoczek po drodze
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim
wykonał: TDu     email:tdu@awf.gda.pl   


relacje ogladało już 229 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka narciarska 2019-01-20
Narciarska niedziela
Okolice Wieżycy, Szwedzkiej Góry i Drozdowa ~ 14 km

Wycieczka piesza 2019-01-20
Leśne Wzniesienia – 1. Lasy Oliwskie
Osowa Obwodnica – lasy oliwskie – Oliwa ~ 15 km

Wycieczka inna / towarzyska
2019-01-23
Albańskie opowieści - spotkanie podróżnicze
Gdańsk-Przymorze ~ 1 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki