zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweGarczyn 4-09-2005
Skorzewo - Kościerzyna

czyli na spotkanie z rowerzystami w Garczynie

O wycieczce: data: 4 września 2005, cała trasa: 21 km, liczba uczestników: 8, pogoda: słońce, upał, bezchmurne niebo, prowadził: Cezary Borowik
Trasa wycieczki: Skorzewo - Częstkowo - Wieprznica - Garczyn - jez. Osuszyno - Szarlota - Kościerzyna PKS
Na trasę wyruszyło 5 piechurów, a na krótkim odcinku dołączyło 3 rowerzystów: od lewej: Czarek, Ewa, Magdalena, Irena, Tomek, Bożena, Maria, Ala

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


Trasa wycieczki
Aby zobaczyć całą mapkę, kliknij na niej                              mapka za zgodą EKO-KAPIO

     W dniach 3 i 4 września odbył się II Rajd Kolarski Oddziału Gdańskiego PTTK. Rowerzyści nocowali w Garczynie koło Kościerzyny i tam też odbył się w niedzielę szereg konkursów sprawdzających umiejętności naszych dzielnych kolarzy. Ponieważ, jak się okazało, miłośników rowerów jest wśród Bąbli bardzo wielu, na trasę niedzielnej wycieczki pieszej wyruszyło zaledwie pięcioro zatwardziałych piechurów. Nawet dodatkowa trójka, która do nas dołączyła, poruszała się na kółkach. A gdzie udaliśmy się? Oczywiście tam, gdzie była większość Bąbelków - do Garczyna.
     Gdy tylko wysiedliśmy z pociągu w Skorzewie, opadły poranne mgły odsłaniając czyste niebo, które do końca wycieczki pozostało bezchmurne. Piękna, letnia pogoda podkreślała urok kaszubskiego krajobrazu.
     Idąc uliczkami Skorzewa przywitaliśmy się z sympatycznymi króliczkami kicającymi na trawniku przy jednym z domów, po czym ruszyliśmy w stronę Częstkowa. W Częstkowie, rozmawiając z mieszkańcami, ostatecznie wyjaśniliśmy rozbieżność pomiędzy nazwą na mapie i na tablicy miejscowości. Okazało się, że błąd występuje na większości map, gdzie nazwa jest pisana nieprawidłowo przez "ą".
     Podczas dalszego marszu w kierunku jeziora Wieprznickiego mieliśmy okazję podziwiać wybryk natury: jarzębinę wyrastającą z dziupli przydrożnej wierzby. Wkrótce dotarliśmy do Wieprznicy, gdzie po przejściu przez mostek nad wodnym ciekiem łączącym jezioro Wieprznickie z jeziorem Garczyn, w miejscu niezwykle urokliwym, zrobiliśmy sobie postój.
     Kiedy dotarliśmy do Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, rowerzyści byli już po konkursach i zażywali słońca oraz kąpieli w jeziorze, wypełniajac w ten sposób czas oczkiwania na uroczystość rozdania nagród. Spędziliśmy z nimi chwilę i po rozdaniu nagród ruszyliśmy w dalszą drogę.
     W pobliżu jeziora Osuszyno dołączyła do nas trójka rowerzystów: Ala, Ewa i Tomek. Wspólnie znaleźliśmy nad jeziorem miejsce na kolejny postój. Tutaj, z okazji debiutu, prowadzący wycieczkę został uhonorowany przez Magdalenę, doświadczoną przodowniczkę turystyki pieszej, gratulacjami oraz czkoladą o nazwie... Big Bąbel.
     Po zrobieniu zdjęcia zbiorowego rozstalismy się z trójką rowerzystów i wówczas pozostał nam już tylko w miarę krótki i bardzo ucywilizowany odcinek trasy - do Kościerzyny.      CB

Na trasie

>
Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie

Lot Kurczaka
Aby zobaczyć lot, kliknij na zdjęciu


Nad jez. Osuszyno i w Kościerzynie

Postój nad Jeziorem Osuszyno
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim

Autorzy zdjęć: Bożena Yates, Darek Wenta, Leszek Staszkiewicz, Cezary Borowik

wykonał: CB    e-mail: cez_bor@gd.onet.pl


relacje ogladało już 2065 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2018-10-19
Po raz kolejny Ciąg Dalszy Nastąpił w Paszczy Lwa !
PKM Gdańsk Strzyża - Szwedzka Grobla- Paszcza Lwa (ul. Kwietna, Oliwa) ~ 6 km

Wycieczka rowerowa 2018-10-20
Jesienna Brzegiem Zalewu Wiślanego
Elbląg-Nowa Pasłęka ~ 130 km

Wycieczka InO 2018-10-21
Marsze na Orientację Bąbel V
Gołębiewo ~ 6 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki