zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KlubowePrzejażdżka rowerowa
31 marca - sobota

O wycieczce: data: 31 marca 2007, długość: 45km , liczba uczestników: 25, prowadził: Adam Dobrowolski
Trasa: Gdańsk - Wrzeszcz - Matemblewo - Jasień (Poligon) - Kiełpino - Otomin (objazd jeziora) - Szadółki - Ujeścisko - Chełm - Gdańsk

Krótka relacja z wycieczki

     Pogoda dopisała i uczestnicy też - byłem bardzo miło zaskoczony ich ilością. W promieniach wiosennego słońca przemierzyliśmy w kilka godzin bardzo spokojnym tempem zaplanowaną trasę.
     Po drodze przy dobrze zachowanym wiadukcie na szrutowej drodze ze Srebrzyska na Morenę miałem okazję powiedzieć kilka słów o historii nieistniejącej linii kolejowej Wrzeszcz-Kokoszki, a potem jeszcze przypomnieć dzieje Sanktuarium w Matemblewie.
     Przejechaliśmy koło potoku Strzyża i przez tereny byłego poligonu na Jasieniu. A potem wzdłuż ogródków działkowych przy jeziorze Jasień oraz Kiełpino dotarliśmy do jeziora Otomin. W trakcie krótkiej przerwy Panie raczyły się promieniami słońca, a niektórzy Panowie czymś znacznie chłodniejszym.
   Mimo pięknej wiosennej pogody na kąpiel nikt się nie zdecydował. Dotarli też do nas uczestnicy, którzy mieli po drodze małe kłopoty techniczne (guma).      Następnie jadąc wokół brzegu jeziora Otomin, ścieżką rowerową dotarliśmy do piękniepołożonego na cyplu grodziska, gdzie Rychu zaszczycił nas jego historią i związanymi z nim legendami.
     Ostatni etap wycieczki stanowiło ognisko z kiełbaskami na działce położonej między Otominem, a Szadółkami. Chyba to był niezły chwyt reklamowy, bo część osób już po godzinie jazdy pytała gdzie ta działka i kiedy ognisko. Kolejna sympatyczna godzina spędzona w wiosennym słońcu. No, a potem już 2 grupami rozjechaliśmy się w stronę Wrzeszcza i Gdańska.
     Podziękowania że dla wszystkich uczestników za mile spędzony czas. Z pozdrowieniami      Adam (duranduran)

wykonał: TDu     email:tdu@awf.gda.pl   


relacje ogladało już 2137 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2018-10-19
Po raz kolejny Ciąg Dalszy Nastąpił w Paszczy Lwa !
PKM Gdańsk Strzyża - Szwedzka Grobla- Paszcza Lwa (ul. Kwietna, Oliwa) ~ 6 km

Wycieczka rowerowa 2018-10-20
Jesienna Brzegiem Zalewu Wiślanego
Elbląg-Nowa Pasłęka ~ 130 km

Wycieczka InO 2018-10-21
Marsze na Orientację Bąbel V
Gołębiewo ~ 6 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki