zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
relacje

Cykliczne

KluboweNocna 25-06-2004
Kościerzyna - Węsiory

czyli nocą do kamiennych kręgów

O wycieczce: data: 25 czerwiec 2004, długość: 23km, czas trwania: 8 godzin, liczba uczestników: 24, temperatura: +10 - +18, prowadził: Wojtek Atczuk
Trasa wycieczki: Kościerzyna - rezerwat Strzelnica - Diabelski kamień - Gostomie - Niesiołowice - kamienne kręgi - Węsiory
Na trasę wyruszyły 24 osoby: Agnieszka, Ania, Alicja, Ewa, Iza, Magda, Magdalena, Monika, Darek, Leszek, Marcin, Misiek, Piotr, Tomek(tdu), Tomek, Wojtek i inni


Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nim


Nasza trasa w/g GPS
Aby zobaczyć całą mapkę, kliknij na niej                              mapka za zgodą EKO-KAPIO


     Tym razem wycieczka została zdominowana przez młodzież. Starzy członkowie zawiedli, a może woleli spędzić noc przed telewizorem, w końcu akurat lecą mistrzostwa w piłce nożnej. Nie będe wchodził w szczegóły w końcu to ich wybór i ich strata, a wycieczka była wspaniała.
     Pogoda była pochmurna chwilami czuć było leciutką mżawke, a mimo to nie było zupełnie ciemno, widocznie księżyc operujący nad chmurami dawał lekką poświatę, można było obyć się bez latarki. Szliśmy początkowo przez mroczny las, w mroku pojawiały się jakieś światełka, ale młodzi zajęci rozmowami, nie zwracali uwagi na otoczenie, słychać było głośne rozmowy i wybuchy śmiechu nie pasujące jakoś do tego mrocznego otoczenia.
     Pierwszy postój to diabelski kamień zbliżała sie północ, Wojtek opowiedział nam związane z nim legendy, historie zatkniętego na nim krzyża, ale i to nie zmieniło nastroju wycieczkowiczów.
     Po następnych paru kilometrach dotarliśmy do zielonego szlaku i zaczęliśmy poszukiwać miejsca na ognisko, wszędzie mokro, gałęzie mokre, czy uda się ogień rozpalić ? Wojtek z Miśkiem przy pomocy papieru (z rolki) już po pierwszej próbie uzyskali mały płomień, teraz tylko go utrzymać, trochę sosnowych gałązek i jest, graniczyło to z cudem, ogrzaliśmy się porządnie, zjedliśmy przygotowane zapasy.
cdn niżej

Zdjęcia z wycieczki
autor zdjęć: Tomek(tdu)

     Ruszamy dalej docieramy do letniskowej wioski Niesiołowice, droga wiedzie malowniczo między jeziorami, okrążamy jezioro i zbliżamy się do kamiennych kręgów są tuż tuż, GPS pokazuje 300m, ale droga się kończy zawracamy międzą na szlak i idziemy naokoło. Wreszcie są, oglądamy z zaciekawieniem miejsce kultu pradawnych mieszkańców tego terenu, a najbardziej zmęczeni kładą się spać, na trawie.
     Jest coraz jaśniej i niestety coraz chłodniej, długo niepospaliśmy, i to nie dlatego że zimno ale inni uczestniczy wycieczki pozazdrościli śpiącym i postanowili ich koniecznie obudzić. Cała watacha ruszyła w końcu na przystanek do Węsior a przebudzeni wkrótce podążyli za nimi.
     Na przystanku niespodzianka autobus już za pół godziny, wprawdzie do Gdyni ale zawsze to bliżej domu.
W sumie udana wycieczka, piękna trasa, może niespecjalna pogoda ale byliśmy na to przygotowani i wróciliśmy do domu zadowoleni że wzięliśmy w niej udział.

Zdjęcia wykonane przez Wojtka
autor zdjęć: Wojtek Atczuk

wykonał: TDu    email: tdu13@o2.pl

relacje ogladało już 237 osób
Najbliższe Wycieczki:

Wycieczka piesza 2019-01-20
Leśne Wzniesienia – 1. Lasy Oliwskie
Osowa Obwodnica – lasy oliwskie – Oliwa ~ 15 km

Wycieczka inna / towarzyska
2019-01-23
Albańskie opowieści - spotkanie podróżnicze
Gdańsk-Przymorze ~ 1 km

Wycieczka narciarska Wycieczka inna / towarzyska
2019-02-06
V Ogólnopolski Rajd Narciarski ZEMOWE WANDRE
Tereny w okolicach Szymbarka, Wieżycy, Krzesznej, Kolańskiej Huty, Piotrowa i Drozdowa ~ 60 km

  

  BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2015 KTP Bąbelki