zapomniałeś hasła?
www.babelki.pl
bableki.pl pttk.pl
www.babelki.pl
Bąbelki

Wycieczki
zrealizowane

Klubowe



Zobacz jaka będzie pogoda

Tutaj znajduje się zestawienie wszystkich imprez jakie zorganizował K.T.P. "Bąbelki" oraz na których członkowie Klubu byli obecni od początku roku 2005


31.12.05-01.01.06.
Tomasz Dunkelman
tel: 603-766-365
SYLWESTER 2005.
Trasa: sobota rano Wdzydze Kiszewskie - Zabrody - Wdzydze Kiszewskie (10 km).
sobota wieczorem Wdzydze Kiszewskie - l. Zabrody - l. Poraj - pas startowy - Borsk - Wdzydze Kiszewskie (15 km).
niedziela rano Wdzydze Kiszewskie - Borsk - Wdzydze kiszewskie (5 km).
Sylwestra w lesie i przy ognisku spedzało 28 osób.
26.12.05.
SKPT
XXVII Świąteczny Spacer z SKPT .
Trasa: petla tramwajowa w Oliwie - Dolina Radości i Dolina Zgniłych Mostów, cele Uroczysko pod Czarcią Górą (5,5 km w jedna stronę).
17.12.05.
Ryszard Betcher
IX Wigilia na Szlaku w Lasach Oliwskich.
Trasa: Oliwa - G. Wiecha - Szwedzka Grobla - "Żeliwiak" - Oliwa (ok 10 km).
Celem imprezy, była integracja środowisk turystycznych Trójmiasta.
Obecnych 86 osób.
11.12.05.
Krzysztof Strojny
IV etap Rajdu na Raty "Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Pomorskiego"
Trasa: Pruszcz Gdański - Św.Wojciech - Lipce - Orunia - Wielkie Młyny - Gdańsk (17 km).
Na IV etapie było 42 uczestników.
04.12.05.
Magdalena Hempel
BARBÓRKA
Trasa: Dolina Świeżej Wody - Owczarnia - Barniewice - Borowiec - Lisie Błoto - Chwaszczyno. (km 18).
Ilość uczestników 20.
27.11.05.
Tomasz Dunkelman
603-766-365
III etap Rajdu na Raty "Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Pomorskiego"
Trasa: Bysewo - Czaple - Lniska - Przyjaźń - Żukowo (17 km).
Obecych 46 osób.
19-20.11.05.
Zarząd Klubu
Trasa piesza
Tomasz Dunkelman
Zlot Jesienny KTP "Bąbelki"
Trasa: 1 dzien 19.11 Osowa - PKP Osowa - Borowiec - Banino - Pępowo (15km).
2 dzień 20.11: Pępowo - Rebiechowo - Barniewice - Owczarnia - Dol.Ewy - Oliwa (15km).
Na Zlocie było 26 uczestników.
19.11.05.
Ryszard Betcher
Adam Moczarski
Ewa Gąsior
II etap Rajdu Szlakiem Trójmiejskim.
Trasa: Wysoka - Gołębiewo - Kacze Buki (10 km).
Poprowadzi KTP "Bąbelki" na zlecenie Komisji Turystyki Pieszej O/Gdańskiego PTTK.
Obecne 242 osoby.
13.11.05.
Jarosław Guziński
Wycieczka piesza.
Trasa: Gościcino - Góra - Zelewo - Strzebielino - Luzino (25km).
Obecnych 6 osób.
11-13.11.05.
Karolina Turek

Andrzej Galikowski
Zakończenie Sezonu Rowerowego.
Piątek 11-11-2005 Trasa: (Pruszcz Pomorski)-Bydgoszcz-Solec Kujawski-Liszkowice 55 km (lub 90 km).
Sobota 12-11-2005 Trasa: Liszkowice-(Gniewkowo-Parchanie) -Inowrocław-Kruszwica-Lisewo 62 km (lub 86 km).
Niedziela 13-11-2005 Lisewo-Strzelno-Inowrocław (do wyboru 80 km lub 45 km).
Na zakończeniu sezonu obecnych było 32 rowerzystów.
06.11.05.
Stanislaw Strojny
II etap Rajdu na Raty "Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Pomorskiego"
Trasa: Wrzeszcz - nasyp kolejowy - Piecki - Kiełpinek - Kokoszki (12 km).
Obecnych 61 osób w tym 3 rowerzystki.
30.10.05.
Darek Wenta
tel: 606-662-386
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO V": zielony SZLAK PUSZCZY DARŻLUBSKIEJ [II etap].
Trasa: J. Dobre - Golica - Dąbrowa - Wielka Piaśnica - groby pomordowanych - Wejherowo (21 km).
Obecne 22 osoby.
29.10.05.
Andrzej Galikowski
Zaduszkowa sobota.
Trasa: Wejherowo - Sopieszyno (cmentarz II Morskiego Pułku Strzelców 1939 r.) - Grabowiec (monastyr) - Łężyce (Cmentarz Armii Czerwonej i Ludowego Wojska Polskiego 1945 r.) - Bojano (Cmentarz Armii Czerwonej 1945 r.) Wiczlino - Wlk. Kack - Gołębiewo - Oliwa (57 km). .
Obecnych 18 osób.
23.10.05.
Marcin Strusiński
I etap Rajdu na Raty "Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Pomorskiego"
Trasa: Nowa Kościelnica - Ostaszewo - Gniazdowo - Palczewo - wiatrak - Birety - Tczew (32 km).
Obecnych 21 osób.
22.10.05.
Ryszard Betcher
Darek Wenta
Leszek Staszkiewicz
I etap Szlaku Trójmiejskiego Gdynia Gł. - Kacze Buki (13 km).
Grupy szkolne prowadził nasz klub.
I poprowadził 225 osób.
16.10.05.
Darek Wenta
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO V": zielony SZLAK PUSZCZY DARŻLUBSKIEJ [I etap].
Trasa: Krokowa - Goszczyno - Łętowice - Żarnowiec - Sobieńczyce - J. Dobre (17 km).
Obecnych 12 osób.
15-16.10.05.
Andrzej Galikowski
Spływ rz. Słupią - "W barwach jesieni".
Spływ Słupią (trudny).
Tutaj szczegóły>>>>>>>
Obecne 22 osoby.
09.10.05.
Remigiusz Wróblewski
Jarosław Guziński
Andrzej Galikowski

XXX Jubileuszowy Marsz Długodystansowy Żółtym Szlakiem "Trójmiejskim" Wyrypa 2005 i IV Rowerypa.
Trasa piesza Gdańsk - Gdynia i Gdynia - Gdańsk (46 km).
Trasa rowerowa Gdańsk - Gdynia - Gdańsk z wykorzystaniem wszystkich pięciu kolorów szlaków (100 km).
Obecnych 52 osoby z gdańska do gdyni; 27 osób z gdyni do gdańska; wycieczka towarzysząca 2 osoby; rowerypa 22 osoby; RAZEM: 103 osoby.
02.10.05.
Remigiusz Wróblewski
Pieszo po Kaszubach.
Trasa Kartuzy - Borkowo szlakiem Kartuskim [niebieskim] 25 km).
Obecnych 10 osób.
30.09.05.
Trudzia
NAUKA I ŚPIEWANIE PRZY OGNISKU PIOSENEK KLUBOWYCH.
Odbyła się 30 września (w piątek) od godz 17.00 u Trudzi na działce w Matarni a śpiewały 23 osoby.
24-25.09.05.
Marcin Strusiński
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO" czerwony SZLAK KASZUBSKI
Dzień 1, sobota trasa: Gołubie - Skorzewo - Wieprznica - Garczyn - Łubiana - Grzybowo (21 km).
Dzień 2, niedziela trasa: Grzybowo - Czarlina - Skoczkowo - Wdzydze Kiszewskie - Gołuń - Olpuch (23km).
Obecne 4 osoby.
24-25.09.05.
Andrzej Galikowski
tel: 600-953-556
Wycieczka rowerowa w okolicach Iławy.
Nocleg w Iławie na kwaterach prywatnych.
Trasa : sobota Iława - Radomno - Lubawa - Złotowo - G.Dylewska - Rożental - Iława (92km).
niedziela Iława - Kamionka - Szymbark - Kamieniec - Prabuty (50 km).
Uczestniczyło 19 osób.
A tutaj szczegóły>>>>>>>>>>>>
24.09.05.
Ryszard Betcher
Alina Sarnowska
Agnieszka Koneczna
Jerzy Pinkas
Klub prowadził wycieczkę dla grup szkolnych z okazji Światowego Dnia Turystyki.
Trasa: Żabianka - Gołębiewo (ognisko) - Długi Grunt - Sopot Kamienny Potok (ok. 14 km).
Na wycieczce dla szkół były 253 osoby.
18.09.2005
Leszek Staszkiewicz
Tomasz Dunkelman

Wycieczka piesza i rowerowa.
Trasa: Demlin - Obozin (zwiedzanie kościoła) - czerwony szlak - Trzcińsk (jeziorko) - jezioro Zygowice - Boroszewo - brzegiem jeziora Zduńskiego (czerwonym, a dalej żółtym szlakiem) - Leśniczówka Boroszewo (ognisko i spotkanie z rowerzystami) - Zabagno (22 km) .
Zbiórka uczestnikow na Dworcu PKS o 8:45. Autobus odjeżdża o 9:00. Cena biletu 8:20.
Planowany powrót 17:45 (PKS do Tczewa, cena biletu 4,30 zł), w Tczewie o 18:06 Autobus 50 do Gdańska 18:25, cena biletu 7,80 zł (ulgowy 3,90 zł) LUB pociąg osobowy 18:28, cena biletu 6,80 zł (ulgowy 4,28)
Grupa rowerowa - na ognisko w Boroszewie (bilety kupujemy do Pelplina cena:6,60zl) wyjazd pociagiem SKM Sprinter(z peronu dalekobieznego) Gdynia 7:10 Oliwa 7:21 Wrzeszcz 7:25 Gdansk 7:45 Tczew 8:03 Pelplin 8:21 trasa do boroszewa 55 km powrot do Pszczółek 24km lub dalej do Gdanska w/g uznania i sił.
Obecnych 9 piechurów i 9 rowerzystów.
10-11.09.05.
Ryszard Betcher
XIX Piosenkaria 2005.
Trasa piesza: sobota SZLAK SKARSZEWSKI. Skarszewy (zamek joannitów, rynek, mury miejskie, kościół farny) - Wolny Dwór - grodzisko Gnosna - Panina Góra - Szczodrowo (ostatni drewniany kościół na Kociewiu) - Nowy Wiec - Drzewina (ok. 16 km).
niedziela Drzewina - Miłowo - Mierzeszyn (10 km). Prowadził Darek Wenta
Trasa rowerowa : Gdańsk - Wiślina - Krzywe Koło - Pszczółki - Sobowidz - Postołowo - Drzewina. Prowadził Stachu Rohde.
Na Piosenkariach było 105 os. w tym 27 piechurów i 17 rowerzystów
Grali m.in. muzycy ze SCoB, Do Góry Dnem, Vergil van Troff oraz Marcepan, Asia Dżou Pilarska.
Tutaj szczegóły>>>>>>>>>>
04.09.05.
Cezary Borowik
Rozmiar: 12936 bajtów Spotkanie z rowerzystami.
Trasa: Skorzewo - Cząstkowo - Wieprznica - Garczyn - jez. Osuszyno - Szarlota - Kościerzyna (19 km).
Zbiórka uczestników w pierwszym wagonie SKM. Gdańsk Gł. 7:00, Wrzeszcz 7:07, Oliwa 7:14, Sopot 7:20, Orłowo 7:26
Dojazd do Skorzewa pociągiem z Gdyni Gł. Osob. - odj. godz. 7:45.
Z rowerzystami spotkało się 5 piechurów.
03-04.09.05.
Ryszard Betcher.
II Rajd Kolarski Oddziału Gdańskiego PTTK z noclegiem w Garczynie k/Kościerzyny.
Szczegóły>>>>>>
Na rajdzie było 85 osób.
28.08.05.
Dariusz Wenta
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO III": Czarny SZLAK ZAGÓRSKIEJ STRUGI [III etap]
Trasa: GDYNIA WICZLINO NIEMOTOWO - Gdynia Zielenisz - Góra Krzyżowa - Gdynia Dąbrowa - Gdynia Wielki Kack - Gdynia Witomino - GDYNIA WZG. ŚW. MAKSYMILIANA (15 km).
21.08.05.
Dariusz Wenta
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO III": Czarny SZLAK ZAGÓRSKIEJ STRUGI [II etap]
Trasa: RUMIA PKP - Stara Piła - Piekiełko - Koleczkowski Młyn - GDYNIA WICZLINO NIEMOTOWO (21 km).
Kolejki SKM odjeżdza z Gdańska Głównego o 8.00 Gdańsk Wrzeszcz 8:07 Sopot 8:20 Gdynia Główna 8:35 Gdynia Chylonia 8:45 Rumia 8:54. Powrót autobusem 272: 14:07 15:07 16:07 do Gdyni - bilet na autobus 2 zł [karnet sprzedawany u kierowcy za 4 zł.
Obecnych 17 osób.
14.08.05.
Dariusz Wenta
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO III": Czarny SZLAK ZAGÓRSKIEJ STRUGI [I etap]
Trasa: WEJHEROWO PKP - Kalwaria Wejherowska - Wejherowo Śmiechowo - Reda Pieleszewo - Zbychowo - RUMIA PKP (22 km).
Obecnych 8 osób.
13-28.08.05.
Stanisław Strojny
Obóz Rowerowy "Sudety 2005"
Trasa:
13 sierpnia Zgorzelec - Turoszów - Bogatynia (40 km.)
14 sierpnia, Bogatynia - Opolno Zdrój - Sieniawka - przekroczenie granicy - Zittau - Jansdorf - Waltersdorf - Sieniawka - Hradek - Liberec (65 km).
15 sierpnia, Liberec zwiedzanie miasta.
16 sierpnia, Liberec - Frydland - Zawidów - Platerówka - Lubań (65 km).
17 sierpnia, Lubań - Leśna - Gryfów Śląski - Jelenia Góra (65 km).
18 sierpnia, Sobieszów - Mystakowice - Kowary - Lubawka - przejście graniczne - Trutnov (70 km).
19 sierpnia, Trutnov - Radvanice - Adrspach (45 km).
20 sierpnia, Adrspach - zwiedzanie Adrspasko-Teplickego Parku Narodowego.
21 sierpnia, Adrspach - Teplice - Hronov - przejście graniczne - Kudow Zdrój (50 km).
22 sierpnia, Kudowa Zdrój - Dańczów - Sutoszów - Duszniki Zdrój - Zieleniec (40 km).
23 sierpnia,Zieleniec - wejscie na szczyt Orlicy.
24 sierpnia, Zieleniec - Przełęcz Spalona - Przełęcz nad Porębą - Poręba - Bystrzyca Kłodzka - Stara Łomnica - Polanica Zdrój - Kłodzko (65 km).
25 sierpnia, Kłodzko - Bardo - Brzeźnica - Ząbkowice Śląskie - Przerzeczyn Zdrój - Wojsławice - Niemcza (50 km).
26 sierpnia, Niemcza - Strzelin - Wiązów - Małujowice - Brzeg (60 km).
27 sierpnia, Brzeg - Oława - Święta Katarzyna - Wrocław (50 km).
28 sierpnia,Zwiedzanie Wrocławia.Tutaj zobacz mapkę >>>>
07.08.05
Darek Wenta
Pieszo po Kaszubach.
Trasa: Brodnica Górna - czerwony szlak - Jastrzębia Góra - Ostrzyce - Goręczyno - Ramleje - leśnictwo Dąbrowa - czerwony szlak - jezioro Karczemne - jezioro Mielonko - Kartuzy (20 km).
Odjazd autobusu godz: 11:00.
Po Kaszubach wedrowalo 13 osób.
30.07-07.08.05.
Tomasz Liśkiewicz
tel: 601-203-320
Spływ Letni KTP "Bąbelki" (Flagowy)
Miejsce spływu: rz. Rospuda i rz. Blizna.
Trasa: 30.07.05. sobota Jez. Czarne - Wólka (10 km).
31.07.05. niedziela Wólka - Jez. Gabryś (10 km).
01.08.05. poniedziałek Jez. Gabryś - rz. Czerwonka (11 km).
02.08.05. wtorek rz. Czerwonka - Jaśki (16 km).
03.08.05. środa Jaśki - Goła Zośka (17 km).
04.08.05. czwartek Goła Zośka - Jez. Sajno (11 km).
05.08.05. piątek Jez. Sajno - Śluza Borki (10 km).
06.08.05. sobota Śluza Borki - Stanica (15 km).
Na spływie obecnych 19 osób.
30-31.07.05.
Tomasz Dunkelman
Trasa 1 dzień: Słupsk - Bydlin - wzdłuż Słupi - Charnowo - Ustka - Objazda - Rowy - Smołdziński Las (64 km).
Trasa 2 dzień: Smołdziński Las - Kluki - Izbica - Gać - Żarnowska - Białogarda - Lębork (57 km).
Obecne 4 osoby.
29.07.-11.08.05.
Andrzej Furmańczyk
tel: 622-63-13 w 120
BESKIDY 2005 (Beskid Zywiecki.Beskid Makowski,Beskid Slaski)
29.07. Gdansk Glowny - Krakow
30.07. Krakow - Wadowice, Wadowice = spacer, Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska (23 pkt. GOT), Kalwaria Zebrzydowska = spacer, Kalwaria Zebrzydowska - Krakow, Krakow = spacer, Krakow - Myslenice
31.07. Myslenice - Babica Zachodnia - Koskowa Gora - Skomielna Czarna (33 pkt. GOT)
01.08. Skomielna Czarna - Polana Gronie -schr. na Hali Krupowej (36 pkt. GOT)
02.08. Schr. na Hali Krupowej - Babia Gora - schr. na Markowych Szczawinach (32 pkt. GOT)
03.08. Schr. na Markowych Szczawinach - Zawoja (7 pkt. GOT) Zawoja =spacer
04.08. Zawoja - Medralowa - Korbielow (25 pkt. GOT)
05.08. Korbielow - Sopotnia Wielka - Romanka - schr. na Hali Rysianka (24 pkt. GOT)
06,08. Schr. na Hali Rysianka - Krawcow Wierch - Glinka (19 pkt. GOT)
07.08. Glinka - Rycerzowa - Wielka Racza (33 pkt. GOT)
08.08. Wielka Racza - Zwardon - schr. na Przyslopie pod Barania Gora (35 pkt. GOT)
09.08. Schr. na Przyslopie pod Barania Gora - Barania Gora - Wisła (22 pkt. GOT)
10.08. Wisla = spacer Wisla - Katowice Katowice - Gdansk 11.08. powrót.
23-24.07.05.
Tomek Dunkelman
Między Słupią a Łupawą.
Trasa: sobota, Słupsk - Dolina Słupi - Dębnica Kaszubska - rzeka Łupawa - Czarna Dąbrówka - Jasień - Sulęczyno (85 km).
niedziela, Sulęczyno - Sierakowice - Strzepcz - Wejherowo (65 km).
Miedzy Słupią a Łupawą pedałowało 5 osób.
23.07.05.
Marcin Struśiński
Wycieczka piesza.
Trasa: Szymbark skrzyżowanie - dalej wędrujemy czarnym szlakiem Wzgorz Szymbarskich - Wieżyca szczyt - Rąty - Slawki - Sarni Dwor - Wyczechowo - Trątkownica - Borcz (22 km).
Autobus odjeżdża o godz. 9:25.
Obecnych 8 osób.
17.07.05.
Marcin Strusiński
Wycieczka piesza.
Trasa: Łapino - dalej czarnym szlakiem Wzgórz Szymbarskich - Radunia - Dolina Raduni - jez. Otomińskie - gajowka Sulmin - Gdansk Kokoszki - Gdansk Matarnia - Gdańsk żlota Karczma ul. Slowackiego ( 18 km ). Odjazd autobusu tej lini o godz. 9:35
09-24.07.05
Ryszard Betcher
Krzysztof Strojny
XLVI OWRP Mazowsze Północne.
Na OWRP Klub reprezentowały 22 osoby.
10.07.05.
Adam Dobrowolski
Wycieczka Rowerowa.
Trasa: Gdańsk - Krępice - Trutnowy - Cedry Wielkie - Leszkowy - Kiezmark - Sobieszewo - Górki Wschodnie - Ptasi Raj - (przejście wzdłuż plaży oraz grobli przy Wiśle Śmiałej lub plażowanie) - Sobiezewo - Gdańsk (ok. 80 km).
10.07.05.0
Marcin Strusiński
Czarnym szlakiem Wzgórz Szymbarskich.
Trasa: Łapino - dalej wędrujemy czarnym szlakiem Wzgorz Szymbarskich - jez. Łapińskie - Czapielsko - Marszewo - jez.Zarębskie - Huta Dolna - jez. Głęboczko - Krymki - Borcz (19 km). Odjazd autobusu tej lini o godz. 9:35.
Powrót z Borcza autobusem PKS 15:49, 17:18 lub 18:53.
08-10.07.05.
Piotr Bojas
Rowerowa wycieczka urodzinowa.
Trasa: piątek, Morąg - Łaniewo - Miłakowo - Dobre Miasto - Kłębowo (71 km).
sobota, Kłębowo - Lidzbark Warmiński - Runowo - Pieniężno - Braniewo - Frombork (105 km).
niedziela, Frombork - Tolkmicko - Kadyń Marzęcino - Tujsk - Mikoszewo - Gdańsk (102 km).
Na urodzinach pedałowało 7 osób.
02-03.07.05.
Barbara Strojna
Rekreacyjna wycieczka rowerowa towarzysząca kajakarzom.
Trasa: sobota, Kościerzyna - jez. Wieprznickie - jez. Garczyn - rz. Trzebiocha - jez. Schodno (30 km).
niedziela, jez. Schodno - Wda - Wdzydze Kiszewskie - Gołyń - Kościerzyna (40 km).
02-03.07.05.
Andrzej Galikowski
Rekreacyjny rodzinny spływ kajakowy.
Rzeka Trzebiocha i Wda.
Trasa: sobota, jez. Wieprznickie - jez. Schodno (24 km).
niedziela, jez. Schodno - Wdzydze kiszewskie lub Gołuń (10 do 14 km).
02-03.07.05.
Wojciech Atczuk

Pieszo na nurkowanie.
Trasa: sobota, Wdzydzt Tucholskie - Lipa (3 km)
niedziela, Lipa - Gołuń (10 km).
Dwudniowa wycieczka piesza połączona z nurkowaniem w jez. Wdzydzkim dzięki uprzejmości TDU. który był naszym instruktorem.
Odjazd autobusu 11:35.
Nurkowało 7 osób.
26.06.05.
Stanisław Strojny
tel: 506-043-919
Letnie wędrowanie.
Trasa: Kartuzy - czerwony szlak - Pomieczyńska Huta - Prokowo - Kartuzy (19 km).
Obecnych 21 osób.
18-19.06.05.
Stanisłąw Rohde
Dwudniowa wycieczka rowerowa.
Trasa: sobota, Gdańsk - Nadleśnictwo Kolbudy - Nowa Wieś Przywidzka (54 km).
Niedziela, Nowa Wieś Przywidzka - Przywidz - Mierzeszyn - Kolbudy - Gdańsk (65 km). Obecne 4 osoby.
18-19.06.05.
Wojciech Atczuk
Pożegnanie Wiosny.
Nocna wycieczka ze spaniem w Nowej Wsi Przywidzkiej.
Dzień pierwszy sobota
Trasa: Nowa Karczma - Horniki Górne - Jez. Małe Kamionki - Kamionki - Sztofrowa Huta - Częstocin - Czarna Huta - Stara Huta - Klonowo Górne - Michalin Wyb.- Nowa Wieś Przywidzka (19,5 km).
Dzień drugi niedziela
Nowa Wies Przywidzka - Michalin - Jez. Głęboczko - Katarynki - Pomlewo - Jez. Przywidzkie - Grodzisko - Przywidz (15,5 km).
Odjazd autobusu godz 19:00.
Na nocnym pożegnaniu wiosny było 25 osób.
12.06.05.
Darek Wenta
tel: 606-662-386
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO II":
Żółty Szlak Swarzewski PM-1515-y.
Trasa: Władysławowo - Swarzewo - Puck (ok. 13 km).
Odjazd pociągu 9:58, Władysławowo 10:54. Powrót z Pucka o 15:41 Gdynia 16:23.Dojazd: SKM z Gdańska Głównego o 9.00 Gdańsk Wrzeszcz 9:07 Sopot 9:20
Pieszo maszerowało 39 osób.
12.06.05.
Bartłomiej Figurski
tel: 663-101-763
Wycieczka rowerowa.
Trasa: Wejherowo - Kępino _ Lesn. Muza - Mechowo - Łebcz - Władysławowo - Swarzewo - Puck - Zelistrzewo - Mrzezino - Kazimierz - Rumia (74 km).Na rowerach było 8 osób.
11.06.05.
Wiesław Pawłowski
tel: 604-653-988
XXXVII Spacerek po Lasach Oliwskich.
Trasa: Oliwa - Wzg. Trzech Panów - Lasy Oliwskie - Sopot Kamienny Potok (ok 13 km).
04-05.06.05.
Alina Sarnowska
Tomasz Dunkelman
Adam Dobrowolski



XLWiosenny Zlot KTP "Bąbelki" Kręgski Młyn.
Trasa kajakowa: rzeka Wietcisa i Wierzyca ze Skarszew do Starogardu Gdańskiego (34 km).
Trasa piesza:
Dzień pierwszy, Skarszewy - Czysta Woda - Bączek - Krąg - Kręgski Młyn (17 km).
Dzień drugi, Kręgski Młyn - Nowa Wieś Rzeczna - Jez. Staroleskie - Rękocin - Starogard Gdański (18 km).
Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godz. 7:15 odjazd autobusu 7:30
Powrót ze Starogardu Gdańskiego autobusem o godz. 16:20, 16:50, 18:10, 18:20.
Trasa rowerowa:
Dzień pierwszy, Gdasńsk - Pruszcz Gdański - Sobowidz - Godziszewo - Boroszewo - Ciecholewy - Kokoszkowy - Srtarogad Gdański - Krąg (70 km).
Dzień drugi, Krąg - Pogódki - Skarszewy - Pawłowo - Olszawa - Mierzeszyn - Kolbudy - Gdańsk (75 km).
W zlocie wzieły udział 54 osoby: 9 piechurów, 23 kolarzy, 19 kajakarzy, 3 osoby dotarły samochodami.
27.05.05.
Marcin Strusiński
tel: 604-653-988
Żółty Szlak.
Gdynia Główna PKP - Działki Leśne - szosa Witomino-Chwarzno - polanka Krykulec - Wzgórze Donas, wieza widokowa - ul. Chwaszczynska - Źrodło Marii, kapliczka - Gołębiewo, leśniczówka - szosa Oliwa-Chwaszczyno, Geant.
Zółtym szlakiem wedrowało 17 osób.
25-29.05.05.
Ryszard Betcher


VI Rajd Kaszubsko Pomorski "Kluka"
Teren centralnych Kaszub.
A tutaj troche zdjęć.
21-22.05.05.
Stanisław Strojny
tel: 506-043-919
Agnieszka Koneczna
XIII etap Rajdu na Raty. "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
2 dniowy etap z noclegiem w Piekle.
Trasa: Gdańsk - Krepiec - Wróblewo - Stanisławowo - Miłocin - Cedry Wielkie - Leszkowy - Kiezmark - Ostaszewo - Lubiszewo - Tuja - Mirowo - Nowy Staw - Malbork - wzdłuż Nogatu (granica WMG) - Biała Góra - Piekło(80 km).
22.05.05. Piekło - wzdłuż granicy WMG - Tczew - Koźliny - Krzywe Koło - Suchy Dąb - Grabiny Zameczek - Wróblewo - Wiślina - Krępiec - Gdańsk (60 km).
15.05.05.
Wojciech Atczuk
tel: 501-580-413
XII etap Rajdu na Raty. "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Malbork - Jazowa (27 km).
odjazd pociągu Gdynia 7:39, Sopot 7:49, Oliwa 7:53, Wrzeszcz 7:58, Gdańsk 8:07, Tczew 8:36,
Powrót autobusem PKS 14:16, 15:47, 16:39, 18:17, 18:29
Barkami płynęło i pieszo szło 17 osób.
14.05.05.
Tomasz Piepiora
tel:306 09 30
608 179 997
Wycieczka Drezynowa.
Trasa: Kolbudy - Niestępowo - Kolbudy (15 km).
Na drezynach machały 52 osoby.
08.05.05.
Agnieszka Koneczna
tel: 696-486-308
Darek Wenta
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO I"
Czerwony SZLAK WEJHEROWSKI [II etap]
Trasa: GDYNIA WICZLINO NIEMOTOWO - Gdynia Chwarzno - Gdynia Karwiny - Gdynia Bernardowo - SOPOT KAMIENNY POTOK (ok. 18 km).
Zbiórka przy wyjściu z dworca Gdynia Wzgórze Maksymiliana o godz. 9.05. Odjazd autobusem 172 o godz. 9.17. Dojazd pociągiem SKM z Gdańska Głównego o 8:30 Wrzeszcz 8:37 Sopot 8:50.
Uczestników 17.
07.05.05.
Agnieszka Koneczna
tel: 696-486-308
Darek Wenta
"SZLAKI REGIONU GDAŃSKIEGO I"
Czerwony SZLAK WEJHEROWSKI PM-1517c [I etap]
Trasa: WEJHEROWO PKP - Młynki - Wyspowo - Borowo - Wygoda - Bieszkowice - Piekiełko - Gacyna - Łężyce - GDYNIA WICZLINO NIEMOTOWO (ok. 32 km).
Dojazd: zbieramy się w pierwszym składzie pociągu. SKM. Odjazd kolejki z Gdańska Głównego o 7.00 Gdańsk Wrzeszcz 7:07 Sopot 7:20 Gdynia Główna 7:35 Gdynia Chylonia 7:45 Wejherowo 8:09.Powrót autobusem 172: 15.07 16.07 17.07 do Gdyni.
Uczestników 4.
30.04-08.05.05
Stanisław Strojny
XII Rozruch "Ziemia Lubuska"
Trasa:
I dzień KOSTRZYN - Park Narodowy "Ujście Warty" - Chyrzno - Przyborów czatownia - Słońsk - Ośno Lubuskie - Sulęcin - LUBNIEWICE (68 km). nocleg PTSM
II dzień LUBNIEWICE - Osiecko - Bledzew - Goruńsko - Chycina - Kursko - Pieski - Boryszyn - Sieniawa - Łagów - Żalechów - Mostki - ŚWIEBODZIN (68 km) nocleg PTSM.
III dzień ŚWIEBODZIN - Chociule - Radoszyn - Skąpe - Pałck - Sulechów - Zawada - ZIELONA GÓRA (55 km) nocleg PTSM.
IV dzień ZIELONA GÓRA - Świdnica - Nowogród Bobrzański - Tuchola Żarska - Lubsko - Nowa Rola - Grabów - TRZEBIEL (65 km).
V dzień TRZEBIEL - Żarki Wielkie - Łęknica - Niwica - Grotów - Lipinki Łużyckie - ŻARY(60 km).
VIdzień - ŻARY - Żagań - Chrobrów - Bukowina Bobrzańska - Małomice - Szprotawa - Piotrowice - Niegosławice - Gaworzyce - GŁOGÓW (65 km) nocleg PTSM.
VII dzień GŁOGÓW - Stare Drzewce - Wschowa - Włoszakowice - Bukowiec Górny - Machcin - Bronikowo - Morownica - Śmiegiel - Czacz - KOŚCIAN (68 km).
VIII dzień KOŚCIAN - Bronikowo - Jarogniewice - Głuchowo - Pecna - Mosina - POZNAŃ
Zobacz mapę >>>>>>
29.04-03.05.05.
Wojciech Atczuk

Wedrówki po Puszczy Bydgoskiej w ramach integracji z Kołem PTTK "Horyzont" z Solca Kujawskiego.
Trasa:
Dzień 1 Chrośna - Łąki Studzienickie - Dobromierz - Nowa Wieś Wielka - Leszyce - Chrośna (26 km).
Dzień 2 Chrośna - Trzcianka - Rudy - Solec Kujawski - samochodem do Przyłubia - Kabat - Poligon - Chrośna 16 = 15 km).
Dzień 3 Chrośna - Radiowe Centrum Nadawcze - Poligon - Chrośna (15 km).
Dzień 4 Chrośna - Dąbrowa Mała - Zawiszyn - Agro - Dabrowa Wielka - Chrośna (18 km).
Wędrowało 9 osób.
22.-24.04.05.
KTP"Figa"
Koordynator
Darek Wenta
XXXV Braniewska Wiosna.
Trasa 1 dzień: Suchacz - Kadyny - Tolkmicko - Frombork (24 km).
2 dzień: Frombork - Różaniec - Braniewo (17 km).
Obecnych 8 piechurów i 2 rowerzystów.
17.04.05.
Wojciech Atczuk

XI etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Marzęcino - Osłonka - Kępiny - kępa Rybacka - Bielnik - Jazowa (25 km).
Granicami wędrowały 23 osoby.
16-17.04.05.
Andrzej Galikowski
II Wiosenna Stówka Wzdłuż Wisły.
Trasa: Gdańsk - Krępiec - Wróblewo - Koźliny - Tczew - Lisewo - Piekło - Biała Góra - Kwidzin - Sedlinki - Grudziadz (137 km).
Grudziadz - Nowe - Wiosło Duże - Wiosło Małe - Opalenie - Tymawa - Gniew - Brody - Pelplin (75 km).
Na Wiosennej Stówce było 12 rowerzystów.
16.04.05.
S.K."Wodniak"
Koordynator
Alina Sarnowska
IX Okręgowe Otwarcie Sezonu Kajakowego 2005.
Trasa: Wyspa Sobieszewska- Kanały Gdańska (ok.15km).
Organizator: Stowarzyszenie Kajakowe WODNIAK Gdańsk.
10.04.05.
Krzysztof Strojny
tel: 502-859-969
X etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska".
Trasa: Łapino - Sulmin - Karczemki (ok. 15 km).
Granicami maszerowało 45 osób.
03.04.05.
Krzysztof Strojny
tel: 502-859-969
IX etap Rajdu na Raty "Granicami Wolnego Miasta Gdańska".
Trasa: Mierzeja Wislana - Kąty Rybackie - Sztutowo(19 km).
Obecnych 28 osób.
02.04.05.
Andrzej Galikowski
tel:600-953-556
Wycieczka Rowerowa "Na Luzie".
Trasa: Rumia - Rewa - Osłonino (ognisko) - Rzucewo - Błądzikowo - Puck - Połchowo - leśn. Muza - Wejherowo (55 km).
Na luzie pedałowały 32 osoby.
Zobacz mapę >>>>
28.03.05.
Ryszard Betcher
Spacer Wielkanocny (na spotkanie ze Studenckim Kołem Przewodników Turystycznych).
Trasa: Oliwa - G.Pawełek - G.Wiecha - G. Botwina - nieb. szlak - Dol. Radości - Diabelski Kamień - Czarcia Góra - Uroczysko - Młyńska Droga - dawana skocznia - Kuźnia Wodna - Oliwa (12 km).
Na Wielkanocnym spacerku było 36 osób.
22.03.05.
Spotkanie klubowe.
Na spotkaniu klubowym przy ul. Długiej 45 od 18tej do 20tej grali i śpiewali z nami nasi przyjaciele z zespołu Vergil van Troff (z nowym nabytkiem: skrzypaczką Iwoną).
20.03.05.
Adam Moczarski
Spacer na nartach biegowych po Lasach Oliwskich
Trasa: Brodwino - Bernardowo - Karwiny - Gołębiewo - Długa Linia - Borodziej - Wlk. Gwiazda - Brodwino (ok. 12 km).
20.03.05.
Marcin Strusiński
Wycieczka niedzielna
Trasa: Terespol Pomorski - Kozłowo - Wyrwa - Bedlenki - Leosia (kamień św Wojciecha) - Osłowo - Laskowice Pomorskie (22 km).
Zbiórka uczestników w pierwszym wagonie pociągu osobowego (nr 20120) jadącego do Laskowic Pomorskich.
Obecnych 9 uczestników.
19-20.03.05.
Karolina Turek
Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego.
Trasa: sobota, 19-03-05 Wieżyca - Ostrzyce - Brodnica - Przewóz - Wygoda Łączyńska - Szklana - Sierakowice - Gowidlino - Kistowo - Sulęczyno (55 km).
niedziela, 20-03-05 Sulęczyno - Parchowski Młyn - Parchowo - Gołczewo - Półczno - Korne - Kościerzyna (45 km).
Sezon rowerowy rozpoczęło 5 osób.
19.03.05.
Sławomir Flis
Barbara Strojna
Wiesław Pawłowski
"Topienie Marzanny"
Wycieczka dla grup szkolnych wspólorganizowana przez Klub.
Trasa: Gdańsk Główny - Krępiec - Świety Wojciech (ok. 10 km).
18-19.03.05.
Wojciech Atczuk

Na spotkanie wiosennego słońca.
Wycieczka nocna z noclegiem w Szymbarku.
Trasa: 18.03.05. piątek, Kościerzyna - Nowa Wieś Kościerska - Sikorzyno - Szymbark (17 km).
19.03.05. sobota, Szymbark - Rez. Szczyt Wieżyca - przystanek PKS (5 km).
Wiosenne słońce witało 8 osób.
13.03.05.
Tomasz Piepiora

VIII etap Rajdu na Raty. "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa piesza: Czapelsko - Łapino - Kolbudy (10 km).
12.03.05.
Wiesław Pawłowski

XXXI Spacer po Lasach Sopockich.
Trasa: Orłowo - Karwiny - Sopot (około 15 km).
Obecnych 16 osób w tym 7 narciarzy.
08.03.05.
Jadwiga Kuśmierek
Siedziba Klubu.
W czasie wtorkowego zebrania odbył się Kurs Społecznego Opiekuna Przyrody.
06.03.05.
Agnieszka Koneczna
tel: 696-486-308
Spacer na nartach śladowych
Trasa: Rumia - Zbychowo - Reszki - Dol. Zagórskiej Strugi - czarny szlak - Szmelta - Rumia (21 km). Na nartach biegały 2 osoby.
06.03.05.
Stanisław Strojny
Wycieczka z okazji Dnia Kobiet.
Trasa: Łapino - Babi Dół - Kolbudy (15 km).
30 osób pieszo plus 2 na nartach.
05.03.05.
Agnieszka Koneczna
tel: 696-486-308
Spacer na nartach śladowych po Lasach Otomińskich.
Trasa: Otomin - czarny szlak - rz. Radunia - Sulmin - nieb. szlak - Smęgorzyno - czarny szlak - Otomin (20km) Na nartach biegały 2 osoby.
27.02.05.
Tomasz Dunkelman
Kulig zamiast jaru Reknicy
Trasa: Wyczechowo - Nowa Wieś Przywidzka - Majdany - Ząbrsko Górne - Marszewska Góra - Jodłowno - Kolbudy. Kulig 3 km. pieszo 19 km.
Obecnych 16 osób.
27.02.05.
Adam Moczarski
"Spacer na nartach śladowych" Lasami Oliwskimi
Trasa: Oliwa - Droga Nadleśniczych - Wysoka - Oliwa (12 km).
Na nartach biegało 6 osób.
26.02.05.
Wiesław Pawłowski
XXX Spacerek po Lasach Sopockich>
Trasa: Sopot Kamienny Potok - rz. Swelina - Wągorzelisko - Dol. Świemirowska - Staw "Morskie Oko" - Sopot (10 km).
Spacerowało 13 osób.
20.02.05.
Ryszard Betcher
VII etap Rajdu na Raty. "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Pawłowo - Gołębiewo - Trąbki Wielkie (19 km).
34 uczestników.
20.02.05.
Adam Moczarski
Spacer na nartach śladowych po Lasach Sopockich
Trasa: Brodwino - Gołębiewo - Wysoka - "Borodziej" - Droga Nadleśniczych - Pachołek (ok. 12 km).
Na nartach ślady zostawiały 4 osoby.
19.02.05.
Wiesław Pawłowski
XXIX Spacer po Lasach Sopockich.
Trasa: SKM Sopot Kamienny Potok - Bursztynowe Kule - Sopot Wyścigi (ok. 15 km).
15.02.05.
Jerzy Sułkowski
(pomysłodawca nazwy klubu)
- GAWĘDA
Spotkanie z założycielami KTP "Bąbelki".
13.02.05.
Tomasz Dunkelman
Muzeum Hymnu Narodowego
Trasa: Horniki Dolne - Wielki Kamień - Jez. Małe Kamionki - Jez. Grabówko - Grabówko - Będomin - Będominek Mały - Kościerzyna (21 km).
Do muzeum Hymnu Narodowego i dalej wędrowało 14 osób.
12.02.05.
Wiesław Pawłowski
XXVIII "Spacerek po Lasach Sopockich"
Trasa: SKM Sopot Kamienny Potok - Ujście Swelinii - Bernardowo - Gręzowo - Dolina Świemirowska - Sopot Wyścigi (14 km).
Obecnych na spacerku 16 osób.
08.02.05.
Jadwiga Kuśmierek
- Siedziba Klubu.
Kurs Społecznego Opiekuna Przyrody.
Tematy: Uprawnienia Komisji Ochrony Przyrody PTTK, Ochrona Przyrody w Polsce.
06.02.05.
Remigiusz Wróblewski
VI etap Rajdu na Raty. "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Pawłowo - Sucha Huta - Szumleś - Jez Łąkie - Szpon (20 km).
Obecne 24 osoby.
05-06.02.05.
Barbara Strojna
Wiesław Pawłowski

Bal Śledzikowy.
Bal na zakończenie Karnawału w Dworku Oleńka w Tuchomiu.
Na balu bawiło się 30 osób.
XXVI "Spacerek po Lasach... (tym razem w okolicy jez. Tuchomskiego)"
Trasa: Tuchomek (Dworek "OLEŃKA") - Miszewko (dookoła oczka wodnego) - Bar Rybny (z obiadem) - Tuchomek (7 km/ 5 uczestników).
XXVII "Spacerek po Lasach... i nie tylko (tym razem w okolicy jez. Tuchomskiego)"
Trasa: Tuchomek - Nowe Tokary - Tokary - Warzenko - Tuchomek. (10,5 km/ 11 uczestników)
30.01.05.
Magdalena Hempel
Szukamy Głazów Narzutowych.
Trasa: Rumia - Dolina Zagórskiej Strugi - Pomniki Przyrody nr 138 i 110 - Rumia (16 km).
Głazów szukało 18 osób.
29.01.05.
Wiesław Pawłowski
XXV Spacer po Lasach Oliwskich i Sopockich
Trasa: SKM Sopot Wyścigi - Świemirowska Dolina - Czarny Szlak - Droga Wielkokacka - Wielka Gwiazda - ul. Sopocka - Busztynowe Kule - Żółty Szlak - Gołębiewo - ul. Spacerowa - Owczarnia - Zajączkowska Droga - Klukowski Potoczek - Dolina Bobrów - Złota Karczma.
Obecnych 9 osób.
23.01.05.
Wojciech Atczuk
Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Trasa: Wejherowo - Dolina Cedronu - Młynki - Jez. Wyspowo - Zbychowo - Rumia (18 km).
Obecnych 27 osób.
22.01.05.
Wiesław Pawłowski
XXIV Spacer po Lasach Oliwskich.
Trasa: Oliwa - Osowa (14 km).
Spacerowało 17 osób.
16.01.05.
Marcin Strusiński
V etap Rajdu na Raty. "Granicami Wolnego Miasta Gdańska"
Trasa: Rybaki - Mała Słońca - Gorzędziej - Most Knybawski - Lisewo - Mosty Lisewskie - Tczew PKP (20 km).
Na V etapie było 36 osób.
15.01.05.
Wiesław Pawłowski
XXIII Spacer po Lasach Oliwskich.
Trasa: Matemblewo - Złota Karczma - Uroczysko - Oliwa (14 km).
Na spacerku było 14 osób.
09.01.05.
Krzysztof Strojny
Zwiedzamy "Wyspę Sobieszewską".
Trasa: Sobieszewo - zielony szlak - Rez. Mewia Łacha - Świbno (14 km).
Obecnych 32 piechurów i 3 rowerzystki.
08.01.05.
Sławomir Flis
Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej i KTP "Bąbelki" zorganizowały Rajd z Latarkami "Powitanie Nowego Roku"
Trasa: GEANT - Drogą Marnych Mostów do "Żeliwiaka" (8 km).
Była to wycieczka dla dzieci i młodzieży.
Nowy Rok witało około 350 osób.
02.01.05.
Wojciech Atczuk
Witamy Nowy Rok.
Trasa: Park Oruński - Łostowice - Ujeścisko - Chełm (10,5 km).
Na spacerze noworocznym było 31 osób.

lista wycieczek 2014 roku


lista wycieczek 2013 roku


lista wycieczek 2012 roku


lista wycieczek 2011 roku


lista wycieczek 2010 roku


lista wycieczek 2009 roku


lista wycieczek 2008 roku


lista wycieczek 2007 roku


lista wycieczek 2006 roku


lista wycieczek 2005 roku


lista wycieczek 2004 roku


lista wycieczek 2003 roku


lista wycieczek 2002 roku




BOYLABS
do góry

Klub Turystów Pieszych Bąbelki powstał w 1959 roku i działa przy Gdańskim Oddziale PTTK
ul. Długa 45, 80-827 Gdańsk
e-mail: Bąbelki

© 1959-2012 KTP Bąbelki